16 October 2021

    Intermediate B
  • Dungannon Tigers 3 - 3 Craigavon City


  • Division 1
  • Coalisland Athletic 6 - 2 Derryhirk United
  • Lurgan BBOB 2 - 5 Newmills


  • Division 2
  • Glenavy Youth 4 - 1 Armagh Blues
  • West End Hibs 1 - 1 Goodyear


  • Division 3
  • Dungannon Rovers 4 - 6 Damolly
  • Riverdale 2 - 2 FC United Lisburn


  • Reserve Championship
  • Armagh City Reserves 2 - 2 Moneyslane Reserves
  • Dollingstown Reserves 5 - 1 Tandragee Rovers Reserves


  • Reserve 1
  • Markethill Swifts Reserves v Banbridge Rangers Reserves


  • Reserve 2
  • Caledon Rovers Reserves v Ambassadors Reserves
  • Hillsborough Boys Reserves 2 - 0 Glenavy Reserves
  • Lurgan Town Swifts 2 - 4 Vallley Rangers Swifts
  • Rathfriland Swifts 5 - 2 Laurelvale Reserves


  • Reserve 3
  • Armagh Blues Reserves v Portadown BBOB Reserves
  • Derryhirk United Reserves 0 - 4 Lurgan BBOB Reserves
  • Newmills Reserves 2 - 4 Goodyear Reserves


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves 0 - 1 Loughshore United Reserves
  • Broomhedge Maghaberry Reserves v Magheralin Village Reserves
  • Castlecaulfield Reserves 2 - 5 FC United Lisburn Reserves
  • Glenavy Youth Reserves v Moira Albion Reserves
  • Lisburn Youth Reserves 2 - 6 The Dons Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Richhill AFC 3 - 1 Annalong


  • Intermediate Cup Round 1
  • 1st Bangor 3 - 2 Oxford Sunnyside (AET)
  • AFC Craigavon 0 - 1 Crewe United (1.30pm kick off)
  • Ambassadors v Belfast Celtic (1.30pm kick off)
  • Ballymacash Rangers v Saintfield United (1.30pm kick off)
  • Banbridge Rangers 0 - 4 Glentoran Reserves (1.30pm kick off)
  • Barn United v Hanover (1.30pm kick off)
  • Crumlin United 5 - 1 Markethill Swifts (1.30pm kick off)
  • Donegal Celtic 1 - 0 Broomhedge Maghaberry (1.30pm kick off)
  • Dromore Amateurs 1 - 4 Bourneview Mill (1.30pm kick off)
  • Dungiven 3 - 1 Lurgan Town (1.30pm kick off)
  • Glebe Rangers v Fivemiletown United (1.30pm kick off)
  • Laurelvale v Desertmartin (1.30pm kick off)
  • Limavady United 4 - 3 Seapatrick (1.30pm kick off)
  • Lisburn Distillery 5 - 0 Rectory Rangers (1.30pm kick off)
  • Lower Maze v Bloomfield (1.30pm kick off)
  • Moneyslane 4 - 3 PSNI (1.30pm kick off)
  • Seagoe 4 - 3 Dunmurry Rec (1.30pm kick off)
  • St Marys v Colin Valley (1.30pm kick off)
  • Tandragee Rovers 2 - 4 Shorts (1.30pm kick off)
  • Tullycarnet v Valley Rangers (1.30pm kick off)
  • Tullyvallen v Ballynure OB (1.30pm kick off)
  • Windmill Stars 6 - 0 Bryansburn Rangers (1.30pm kick off)


  • Junior Cup Round 2
  • Kilrea United v Scarva Rangers (1.30pm kick off)


  • Mid Ulster Shield Round 2
  • Ashgrove Rovers 0 - 10 Cleary Celtic (2pm kick off)
  • Ballybot United 2 - 2 Rectory Rangers Reserves (AET, Rectory Rangers Res win 4-2 on pens)
  • Ballyholland 4 - 2 United LT (2pm kick off)
  • Ballyoran 7 - 3 Rossowen (2pm kick off)
  • Bessbrook United v Lurgan Celtic (2pm kick off)
  • Camlough Rovers 2 - 1 FC Mindwell (2pm kick off)
  • Church Street 3 - 1 Newry Celtic (2pm kick off)
  • Cookstown Olympic 3 - 8 Red Star (2pm kick off)
  • Craigavon City Reserves 3 - 0 Banbridge YCOB (2pm kick off)
  • Donacloney 1 - 2 AFC Craigavon Reserves (2pm kick off)
  • Gilford Crusaders 5 - 2 Magheralin Village (2pm kick off)
  • Greenfield Park v Hanover Reserves (2pm kick off)
  • Hill Street 6 - 1 Armagh Celtic (2pm kick off)
  • Keady Celtic 2 - 1 Dunnaman (AET)
  • Killeavy United 1 - 2 Castlecaulfield (AET)
  • Loughshore United 4 - 0 Coagh United Reserves (2pm kick off)
  • Lurgan Town Reserves 4 - 1 Bourneview Mill Reserves (2pm kick off)
  • Moira Albion 2 - 3 Milburn United (2pm kick off)
  • Newry Grasshoppers v Archview United (2pm kick off)
  • Oxford Sunnyside Reserves 5 - 2 Annagh United Reserves (2pm kick off)
  • Portadown BBOB 4 - 2 Caledon Rovers (2pm kick off)
  • Seapatrick Reserves 1 - 3 Sandy Hill (2pm kick off)
  • St Marys Reserves 1 - 4 Rathfriland Rangers Reserves (2pm kick off)
  • Valley Rangers Reserves v Cartwheel United (2pm kick off)
  • Villa Rovers v Hillsborough Boys (2pm kick off)



  • 15 October 2021

    Reserve 4
  • Ballymacash Rangers Swifts v Donacloney Reserves (8pm kick off)



  • 12 October 2021

    Mid Ulster Cup
  • Annagh United 2 - 1 Armagh City



  • 09 October 2021

    Intermediate A
  • Bourneview Mill 3 - 1 Hanover
  • Laurelvale 0 - 1 Tandragee Rovers
  • Markethill Swifts 0 - 1 Windmill Stars
  • Moneyslane 1 - 1 Crewe United
  • Oxford Sunnyside 0 - 2 Ballymacash Rangers
  • Richhill AFC 3 - 2 Banbridge Rangers
  • St Marys 2 - 2 Fivemiletown United
  • Valley Rangers 4 - 0 Rectory Rangers


  • Intermediate B
  • Dromore Amateurs 4 - 4 Craigavon City
  • Lower Maze 2 - 1 Seapatrick
  • Seagoe 3 - 1 Ambassadors
  • Tullyvallen 2 - 2 Lurgan Town


  • Division 1
  • Sandy Hill 2 - 0 Banbridge YCOB


  • Division 2
  • Armagh Celtic 2 - 2 United LT
  • Glenavy Youth 5 - 2 Red Star
  • Scarva Rangers 1 - 1 Ballyvea


  • Division 3
  • Damolly 1 - 5 FC United Lisburn
  • Lisburn Youth 1 - 7 Lurgan Celtic
  • Riverdale 6 - 2 Dungannon Rovers


  • Reserve Championship
  • Annagh United Reserves 0 - 2 Armagh City Reserves
  • Banbridge Town Reserves 2 - 1 Moneyslane Reserves
  • Hanover Reserves 4 - 2 Rathfriland Rangers Reserves
  • St Marys Reserves 0 - 9 Dollingstown Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves 2 - 2 Bourneview Mill Reserves
  • Banbridge Rangers Reserves 1 - 5 Oxford Sunnyside Reserves
  • Hill Street Reserves 1 - 4 Markethill Swifts Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 0 - 5 Hillsborough Boys Reserves
  • Glenavy Reserves P-P Laurelvale Reserves
  • Lurgan Town Swifts 1 - 4 Tullyvallen Reserves
  • Rathfriland Swifts 3 - 4 Lower Maze Reserves


  • Reserve 3
  • Armagh Blues Reserves 2 - 8 Scarva Rangers Reserves
  • Derryhirk United Reserves 7 - 1 Gilford Crusaders Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 3 - 3 Newmills Reserves
  • Portadown BBOB Reserves 2 - 3 Goodyear Reserves


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves 6 - 0 Magheralin Village Reserves
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 4 - 2 Castlecaulfield Reserves
  • Moira Albion Reserves 7 - 2 Lisburn Youth Reserves
  • The Dons Reserves 5 - 1 Loughshore United Reserves


  • Marshall Cup Round 1
  • FC Mindwell 5 - 0 Armagh Blues


  • Marshall Cup Round 2
  • Donacloney 3 - 2 Glenavy
  • Keady Celtic 2 - 0 AFC Craigavon


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Tandragee Rovers Reserves 4 - 2 Seagoe Reserves


  • Junior Cup Round 2
  • 22nd OB 4 - 1 The Dons
  • AFC Craigavon Reserves 1 - 5 Dunloy Reserves
  • Ballymacash Rangers Reserves 7 - 1 Dromara Village Reserves
  • Bangor YM v Tollymore United (1.30pm kick off)
  • Belfast Athletic 3 - 3 Ballyoran (Belfast Athletic won 3-1 on penalties)
  • Belfast Celtic YM 2 - 3 Hill Street (After extra time)
  • Caledon Rovers 1 - 2 Maguiresbridge
  • Castlecaulfield 2 - 3 Drumquinn Utd
  • Church Street 1 - 7 Portadown BBOB
  • Coalisland Athletic 4 - 1 Richhill AFC Reserves
  • Craigavon City Reserves 0 - 1 Newmills
  • Crewe United Reserves 2 - 1 Ford (After extra time)
  • Crumlin Utd Reserves 3 - 0 Annalong
  • Enniskillen Athletic 2 - 3 Bessbrook United
  • Goodyear 3 - 1 Tullans Red Star
  • Heights 6 - 1 Lurgan BBOB
  • Killyleagh YC Reserves 4 - 0 Derryhirk United
  • Loughshore United 4 - 2 Gilford Crusaders
  • Lurgan Town Reserves 4 - 3 Woodvale Reserves
  • Magheralin Village 1 - 7 Valley Rangers Reserves
  • St Matthews 9 - 0 Moira Albion



  • 08 October 2021

    Reserve 2
  • Vallley Rangers Swifts 1 - 2 Seapatrick Reserves


  • Reserve 4
  • Ballymacash Rangers Swifts 4 - 2 Glenavy Youth Reserves



  • 05 October 2021

    Mid Ulster Cup Quarter Final
  • Newry City AFC 2 - 3 Dungannon Swifts


  • Bob Radcliffe Cup Round 2
  • St Marys 0 - 1 Dollingstown



  • 02 October 2021

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 10 - 0 Markethill Swifts
  • Bourneview Mill 4 - 1 Laurelvale
  • Hanover 2 - 2 Windmill Stars
  • Tandragee Rovers 1 - 1 Valley Rangers


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon 1 - 1 Tullyvallen
  • Broomhedge Maghaberry 1 - 7 Lurgan Town
  • Craigavon City 5 - 3 Lower Maze
  • Dungannon Tigers 0 - 1 Seagoe


  • Division 1
  • Banbridge YCOB 1 - 4 Portadown BBOB
  • Coalisland Athletic 3 - 0 Lurgan BBOB
  • Newmills P-P Hill Street
  • Sandy Hill 3 - 0 Derryhirk United


  • Division 2
  • Armagh Celtic 6 - 5 Moira Albion
  • Ballyvea 6 - 2 Glenavy Youth
  • Donacloney 3 - 5 Gilford Crusaders
  • Goodyear 4 - 2 Hillsborough Boys
  • Red Star 1 - 3 West End Hibs
  • Scarva Rangers 5 - 4 United LT


  • Division 3
  • Damolly 2 - 3 Magheralin Village
  • Dungannon Rovers 4 - 3 Castlecaulfield
  • FC Mindwell 3 - 1 Bessbrook United
  • FC United Lisburn 4 - 1 Loughshore United
  • The Dons 2 - 6 Lurgan Celtic
  • Tollymore United 2 - 1 Lisburn Youth


  • Reserve Championship
  • Lurgan Town Reserves 3 - 0 Annagh United Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves 5 - 1 Dollingstown Reserves
  • St Marys Reserves P-P Tandragee Rovers Reserves


  • Reserve 1
  • Banbridge Rangers Reserves 4 - 2 Richhill AFC Reserves
  • Hill Street Reserves 4 - 0 Bourneview Mill Reserves
  • Markethill Swifts Reserves 1 - 2 Craigavon City Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 5 - 1 Rectory Rangers Reserves


  • Reserve 2
  • Caledon Rovers Reserves 4 - 3 Lurgan Town Swifts
  • Glenavy Reserves 0 - 9 Seapatrick Reserves
  • Tullyvallen Reserves 6 - 1 Rathfriland Swifts
  • Vallley Rangers Swifts 6 - 0 Ambassadors Reserves


  • Reserve 3
  • Derryhirk United Reserves P-P AFC Craigavon Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves P-P Seagoe Reserves
  • Goodyear Reserves P-P Armagh Blues Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 0 - 2 Scarva Rangers Reserves
  • Portadown BBOB Reserves 1 - 7 Dromore Amateurs Reserves


  • Reserve 4
  • Castlecaulfield Reserves P-P Lisburn Youth Reserves
  • Glenavy Youth Reserves 4 - 2 Broomhedge Maghaberry Reserves
  • Loughshore United Reserves P-P Donacloney Reserves
  • Magheralin Village Reserves 3 - 6 Ballymacash Rangers Swifts
  • Moira Albion Reserves 0 - 1 Annalong Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Laurelvale Reserves 0 - 5 Dungannon Tigers Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • Hillsborough Boys Reserves 5 - 4 Moneyslane Reserves (After extra time)
  • Lower Maze Reserves 1 - 5 Crewe United Reserves


  • Bob Radcliffe Cup Round 2
  • Banbridge Town 1 - 2 Oxford Sunnyside
  • Dromore Amateurs 0 - 6 Armagh City
  • Fivemiletown United 6 - 0 Ambassadors
  • Moneyslane 1 - 3 Banbridge Rangers
  • Rathfrilland Rangers 4 - 1 Portadown U20s
  • Rectory Rangers 2 - 5 Dungannon Swifts U20s
  • Richhill AFC 4 - 1 Glenavon U20s


  • Junior Cup Round 1
  • Annalong 4 - 0 Randalstown Ramblers


  • Mid Ulster Shield Round 1
  • Armagh Blues 0 - 1 Caledon Rovers



  • 01 October 2021

    Reserve Championship
  • Armagh City Reserves 1 - 7 Coagh United Reserves
  • Ballymacash Rangers Reserves 6 - 0 Hanover Reserves
  • Valley Rangers Reserves 1 - 1 Banbridge Town Reserves