Remaining fixtures for Apr 20th -April 30th

Wednesday, 17 April 2019

MID ULSTER FOOTBALL LEAGUE

Please Note: Fixtures are subject to change.

Home team has responsibility to provide pitch for home fixture

All KO’s 2.15pm unless otherwise advised

Saturday April 20th 2019

Intermediate A

AFC Silverwood v Hanover

Ballymacash Rangers v Richhill AFC

Banbridge Rangers v St Marys (A/W)

Bourneview Mill v Fivemiletown Utd

Crewe Utd v Valley Rangers

Tandragee Rovers v Windmill Stars

Intermediate B

Seapatrick v Seagoe

Division 1

Ambassadors v Caledon Rovers

Armagh Celtic v Sandy Hill

Hill Street v Coalisland Athletic (A/W)

Keady Celtic v Ballyoran

Lurgan BBOB v Glenavy

Newmills v Red Star

Division 2

Ballymacash YM v Scarva Rangers

Donacloney v Banbridge YCOB

Hillsborough Boys v White City

West End Hibs v Derryhirk Utd (A/W)

Division 3

Armagh Blues v Annalong

Dungannon Rovers v Damolly

Free Saturday: Gilford Crusaders

Mid Ulster League Cup – SF

Valley Rangers Swifts v Hill Street Res (A/W)

Reserve Championship

Annagh Utd Strollers v Valley Rangers Res (3.15) (A/W)

Banbridge Town Res v Coagh Utd Res

Moneyslane Res v Ballymacash Rangers Res

Reserve Division 1

Craigavon City Res v Markethill Swifts Res

Richhill AFC Res v Banbridge Rangers Res

Windmill Stars Res v Seapatrick Res

Reserve Division 2

Dungannon Tigers Res v Banbridge YCOB Res (A/W)

Laurelvale Res v Lurgan BBOB Res

Lower Maze Res v Tullyvallen Res

Oxford Sunnyside Res v Bourneview Mill Res

Reserve Division 3

Caledon Rovers Res v Goodyear Res

Rathfriland Swifts v Red Star Res

Seagoe v Newmills Res

Reserve Division 4

Annalong Res v Scarva Rangers Res

Armagh Blues Res v Moira Albion Res

Dromore Amateurs Res v Broomhedge/Maghaberry Res

Hillsborough Boys Res v White City Res

(Above fixture – Ballymacoss PF)

Tuesday April 23rd 2019

Reserve Championship

Tandragee Rovers Res v Moneyslane Res (6-45)

Wednesday April 24th 2019

Intermediate A

AFC Silverwood v Laurelvale (6-45)

Division 1

Ambassadors v Coalisland Athletic

Caledon Rovers v Keady Celtic

Hill Street v Ballyoran

Division 2

Banbridge YCOB v Goodyear

Knockmenagh Swifts v Hillsborough Boys

Scarva Rangers v Derryhirk Utd

Division 3

Gilford Crusaders v Magheralin Village

Reserve Championship

Ballymacash Rangers Res v Hanover Res

Banbridge Town Res v Annagh Utd Strollers

Lurgan Town Res v St Marys Res

Reserve Division 2

Bourneview Mill Res v Lurgan BBOB Res

Reserve Division 3

Donacloney Res v Crewe Utd Res

Thursday April 25th 2019

Reserve Division 3

Seagoe Res v Goodyear Res

Friday April 26th 2019

Alan Wilson Cup – Final - Armagh City FC 7.30 (A/W)

Seagoe v Oxford Sunnyside

Saturday April 27th 2019

Marshall Cup – SF

Banbridge Rangers v Crewe Utd (A/W)

Hill Street v Valley Rangers (A/W)

Intermediate A

AFC Silverwood v Fivemiletown Utd

Moneyslane v Ballymacash Rangers

Intermediate B

Dromore Amateurs v Rectory Rangers

Lurgan Town v Lower Maze

Division 1

Ambassadors v Armagh Celtic

Ballyoran v Coalisland Athletic

Newmills v Sandy Hill

Red Star v Lurgan BBOB

Division 2

Ballymacash YM v United LT

Banbridge YCOB v White City

Derryhirk Utd v Goodyear

Donacloney v West End Hibs

Division 3

Ballyvea v Damolly

Gilford Crusaders v Glenavy Youth

Moira Albion v Annalong

O’Hara Cup – SF

Extra Time (10 mins E/W) and Pens – if req

Ballyoran Res v Craigavon City Res

Caledon Rovers Res v Rathfriland Swifts

Reserve Championship

Dollingstown Res v Tandragee Rovers Res

Valley Rangers Res v Hanover Res (A/W)

Reserve Division 1

Richhill AFC Res v Windmill Stars Res

Reserve Division 2

Bourneview Mill Res v Tullyvallen Res

Lurgan BBOB Res v Laurelvale Res

Reserve Division 3

Red Star Res v Ballymacash YM Res

Reserve Division 4

Moira Albion Res v Annalong Res

Scarva Rangers Res v Dromore Amateurs Res

White City Res v Gilford Crusaders Res

Tuesday April 30th 2019

Intermediate A

Banbridge Rangers v Windmill Stars (A/W) (7-30)

Ballymacash Rangers v Tandragee Rovers

Crewe Utd v Richhill AFC (7.30)

Valley Rangers v Laurelvale (A/W) (8.00)

Intermediate B

Lurgan Town v Seagoe

Division 1

Lurgan BBOB v Ballyoran

Sandy Hill v Hill Street

Division 2

Banbridge YCOB v Derryhirk Utd

Goodyear v Hillsborough Boys

Division 3

Armagh Rovers v Annalong

Gilford Crusaders v Armagh Blues





Back to MUFL News