20 October 2020

    Mid Ulster Cup Round 1
  • Loughgall v Rectory Rangers (7.45pm kick off)



  • 17 October 2020

    Intermediate A
  • Banbridge Rangers v Windmill Stars
  • Bourneview Mill v Richhill AFC
  • Fivemiletown United v Tandragee Rovers
  • Hanover v Oxford Sunnyside
  • Laurelvale v Ballymacash Rangers
  • Moneyslane v Crewe United
  • Valley Rangers v Markethill Swifts


  • Intermediate B
  • Craigavon City v Broomhedge Maghaberry
  • Dromore Amateurs v Dungannon Tigers
  • Lower Maze v Ambassadors
  • Seagoe v Tullyvallen
  • Seapatrick v Lurgan Town


  • Division 1
  • Armagh Blues v Armagh Celtic (3pm kick off, Tandragee Rec)
  • Glenavy v Banbridge YCOB
  • Newmills v Annalong


  • Division 2
  • Ballyvea v West End Hibs
  • Donacloney v Glenavy Youth
  • Gilford Crusaders v United LT (1.30pm kick off)
  • Hillsborough Boys v Red Star


  • Division 3
  • Armagh Rovers v Lisburn Youth (1pm kick off, Tandragee Rec)
  • Castlecaulfield v Bessbrook United
  • Loughshore United v Riverdale
  • Magheralin Village v Dungannon Rovers
  • The Dons v Damolly


  • Reserve Championship
  • Rathfriland Rangers Reserves v Hanover Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves v Banbridge Town Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves v Hill Street Reserves (Kernan PF)
  • Markethill Swifts Reserves v Bourneview Mill Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves v Craigavon City Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves v Banbridge YCOB Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves v Caledon Rovers Reserves
  • Lurgan Town Swifts v Lower Maze Reserves
  • Moneyslane Swifts v Seapatrick Reserves
  • Tullyvallen Reserves v Glenavy Reserves


  • Reserve 3
  • AFC Craigavon Reserves v Hillsborough Boys Reserves
  • Derryhirk United Reserves v Seagoe Reserves
  • Goodyear Reserves v Red Star Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves v Scarva Rangers Reserves
  • Portadown BBOB Reserves v Rathfriland Swifts (Kernan PF)


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves v Armagh Blues Reserves
  • Donacloney Reserves v The Dons Reserves (Gordon PF)
  • Gilford Crusaders Reserves v Dromore Amateurs Reserves (3.30pm kick off)
  • Magheralin Village Reserves v Castlecaulfield Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Rectory Rangers v Goodyear (3.30pm kick off, Richhill Rec)


  • O'Hara Cup Round 2
  • Rectory Rangers Reserves v Broomhedge Maghaberry Reserves



  • 16 October 2020

    Reserve Championship
  • Annagh United Reserves v Moneyslane Reserves (8.15pm kick off)


  • Reserve 1
  • Vallley Rangers Swifts v Banbridge Rangers Reserves (8pm kick off)



  • 13 October 2020

    Marshall Cup Round 2
  • Crewe United 5 - 0 St Marys


  • Mid Ulster Cup Round 1
  • Annagh United 4 - 0 Banbridge Town
  • Armagh City 3 - 0 Oxford Sunnyside
  • Glenavon 6 - 1 Moneyslane
  • Newry City AFC 2 - 0 Windmill Stars
  • Portadown P-P Dollingstown (Dollingstown walkover )
  • Warrenpoint Town 3 - 0 Banbridge Rangers



  • 10 October 2020

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers P-P Banbridge Rangers
  • Laurelvale 0 - 3 Tandragee Rovers
  • Moneyslane 3 - 2 Rectory Rangers
  • St Marys 1 - 2 Fivemiletown United


  • Intermediate B
  • Broomhedge Maghaberry 1 - 1 Ambassadors
  • Craigavon City 3 - 2 Seagoe
  • Dromore Amateurs 1 - 2 AFC Craigavon
  • Lower Maze 1 - 1 Seapatrick
  • Lurgan Town 4 - 1 Tullyvallen


  • Division 1
  • Armagh Celtic 1 - 4 Sandy Hill
  • Banbridge YCOB 0 - 4 Hill Street
  • Caledon Rovers P-P Glenavy
  • Coalisland Athletic 2 - 1 Armagh Blues
  • Derryhirk United 5 - 3 Annalong


  • Division 2
  • Gilford Crusaders 3 - 5 West End Hibs
  • Glenavy Youth 4 - 3 Hillsborough Boys
  • Moira Albion 5 - 3 Keady Celtic
  • Red Star 3 - 4 Donacloney
  • Scarva Rangers 2 - 4 Ballyvea


  • Division 3
  • Bessbrook United 10 - 1 Armagh Rovers
  • Dungannon Rovers 0 - 4 Damolly
  • Lisburn Youth 2 - 1 Castlecaulfield
  • Lurgan Celtic 6 - 2 Loughshore United
  • Riverdale 5 - 4 The Dons


  • Reserve Championship
  • Banbridge Town Reserves 1 - 2 Moneyslane Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves 5 - 1 Rectory Rangers Reserves
  • Banbridge Rangers Reserves 5 - 1 Craigavon City Reserves
  • Hill Street Reserves 3 - 1 Oxford Sunnyside Reserves
  • Vallley Rangers Swifts 3 - 7 Crewe United Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 4 - 1 Laurelvale Reserves
  • Glenavy Reserves P-P Caledon Rovers Reserves
  • Moneyslane Swifts 5 - 3 Lurgan Town Swifts
  • Tullyvallen Reserves 0 - 2 Seapatrick Reserves


  • Reserve 3
  • Hillsborough Boys Reserves 3 - 1 Portadown BBOB Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 4 - 4 Newmills Reserves
  • Rathfriland Swifts P-P Scarva Rangers Reserves


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves 2 - 1 Broomhedge Maghaberry Reserves
  • Donacloney Reserves 1 - 2 Armagh Blues Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves 3 - 1 Magheralin Village Reserves
  • Moira Albion Reserves 3 - 2 Gilford Crusaders Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Bourneview Mill 10 - 3 Coagh United Reserves
  • Magheralin Village 1 - 6 Valley Rangers
  • Newmills 0 - 3 Windmill Stars
  • Oxford Sunnyside 8 - 1 Dollingstown Reserves
  • Portadown BBOB 3 - 3 Hanover (Hanover won 4-2 on pens)
  • Richhill AFC 2 - 0 FC Mindwell


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Hanover Reserves 2 - 1 Bourneview Mill Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 0 - 5 Annagh United Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • AFC Craigavon Reserves 6 - 2 The Dons Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves 2 - 4 Scarva Rangers Reserves
  • Seagoe Reserves 17 - 0 Banbridge YCOB Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Castlecaulfield Reserves 2 - 6 Lurgan Town Reserves


  • Bob Radcliffe Cup Round 1
  • Rathfrilland Rangers 4 - 2 Banbridge Town



  • 09 October 2020

    Reserve Championship
  • Ballymacash Rangers Reserves 6 - 1 St Marys Reserves
  • Valley Rangers Reserves 3 - 2 Rathfriland Rangers Reserves


  • Reserve 1
  • Markethill Swifts Reserves P-P Richhill AFC Reserves


  • Reserve 3
  • Red Star Reserves P-P Derryhirk United Reserves



  • 06 October 2020

    Mid Ulster Cup Round 1
  • Dungannon Swifts 4 - 1 Rathfrilland Rangers



  • 03 October 2020

    Intermediate A
  • Laurelvale P-P Crewe United
  • Tandragee Rovers 2 - 1 Ballymacash Rangers


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon 0 - 8 Ambassadors


  • Division 1
  • Coalisland Athletic 4 - 0 Banbridge YCOB
  • Hill Street 1 - 1 Newmills
  • Lurgan BBOB 2 - 2 Glenavy
  • Portadown BBOB 3 - 2 Derryhirk United


  • Division 2
  • Ballyvea 2 - 1 Red Star
  • Donacloney 3 - 4 United LT
  • Goodyear 2 - 2 Glenavy Youth
  • Moira Albion 1 - 7 Gilford Crusaders


  • Division 3
  • Bessbrook United 2 - 2 FC Mindwell
  • Dungannon Rovers 2 - 2 Lisburn Youth
  • Lurgan Celtic 4 - 1 Armagh Rovers
  • Magheralin Village 0 - 2 Riverdale
  • Tollymore United 3 - 1 Castlecaulfield


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves 8 - 1 Annagh United Reserves
  • Hanover Reserves 4 - 2 Valley Rangers Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves 1 - 2 Dollingstown Reserves
  • St Marys Reserves 3 - 1 Tandragee Rovers Reserves


  • Reserve 1
  • Bourneview Mill Reserves 0 - 2 Banbridge Rangers Reserves
  • Crewe United Reserves 13 - 1 Markethill Swifts Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 1 - 1 Oxford Sunnyside Reserves
  • Richhill AFC Reserves 5 - 0 Vallley Rangers Swifts


  • Reserve 2
  • Banbridge YCOB Reserves 2 - 3 Moneyslane Swifts
  • Caledon Rovers Reserves 7 - 3 Lower Maze Reserves
  • Glenavy Reserves 1 - 2 Seapatrick Reserves
  • Lurgan Town Swifts P-P Laurelvale Reserves


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves 2 - 2 Portadown BBOB Reserves
  • Newmills Reserves 0 - 3 Hillsborough Boys Reserves
  • Rathfriland Swifts 1 - 1 Lurgan BBOB Reserves
  • Red Star Reserves 1 - 7 Scarva Rangers Reserves


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves P-P Armagh Blues Reserves
  • Castlecaulfield Reserves 1 - 4 The Dons Reserves
  • Magheralin Village Reserves 0 - 1 Donacloney Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Banbridge Rangers 3 - 0 Armagh Blues
  • Broomhedge Maghaberry 1 - 3 West End Hibs
  • Craigavon City 4 - 3 Banbridge Town Reserves
  • Fivemiletown United P-P Armagh Celtic
  • Hillsborough Boys 4 - 5 Caledon Rovers (After extra time)
  • Lower Maze 2 - 4 Ballyoran (After extra time)
  • Moneyslane 6 - 1 Keady Celtic
  • Sandy Hill 4 - 4 Dromore Amateurs (Dromore won 5-4 on penalties)
  • Scarva Rangers 1 - 0 Loughshore United
  • Seagoe 1 - 0 Dungannon Tigers
  • Seapatrick P-P Annalong
  • The Dons 4 - 3 Damolly


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Ballymacash Rangers Reserves 5 - 2 Dromore Amateurs Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves 2 - 0 Broomhedge Maghaberry Reserves
  • Lurgan Town Reserves 3 - 1 AFC Craigavon Reserves
  • Tullyvallen Reserves 3 - 4 Moneyslane Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • Ambassadors Reserves 4 - 8 Craigavon City Reserves
  • Ballyoran Reserves 5 - 1 Hill Street Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 3 - 4 Derryhirk United Reserves


  • Bob Radcliffe Cup Round 2
  • Armagh City 3 - 2 Bourneview Mill
  • Dollingstown 2 - 3 St Marys
  • Dungannon Swifts U20s 8 - 0 Rectory Rangers
  • Oxford Sunnyside 2 - 0 Lurgan Town
  • Portadown U20s 3 - 1 Richhill AFC
  • Valley Rangers 3 - 1 Tullyvallen
  • Windmill Stars 0 - 1 Hanover