21 September 2019

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 6 - 1 Tandragee Rovers
  • Rectory Rangers 3 - 3 Crewe United
  • Richhill AFC 2 - 2 Moneyslane
  • Valley Rangers 2 - 1 Bourneview Mill


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon 0 - 2 Dungannon Tigers
  • Broomhedge Maghaberry 1 - 6 Markethill Swifts
  • Dromore Amateurs P-P St Marys
  • Lower Maze A-A Craigavon City
  • Lurgan Town 3 - 1 Ambassadors
  • Tullyvallen 1 - 4 Seagoe


  • Division 1
  • Ballyoran 3 - 0 Lurgan BBOB
  • Glenavy 2 - 4 Armagh Celtic
  • Newmills 2 - 5 Hill Street


  • Division 2
  • Ballyvea 8 - 1 Red Star
  • Donacloney 4 - 4 West End Hibs
  • Goodyear 5 - 4 United LT
  • Keady Celtic 0 - 2 Armagh Blues


  • Division 3
  • Castlecaulfield 1 - 3 Armagh Rovers
  • Damolly 8 - 3 White City
  • Glenavy Youth 5 - 5 Moira Albion
  • Magheralin Village 1 - 1 Dungannon Rovers


  • Reserve 1
  • Craigavon City Reserves 1 - 3 Ballyoran Reserves
  • Hill Street Reserves 1 - 1 Richhill AFC Reserves
  • Markethill Swifts Reserves 2 - 7 Banbridge Rangers Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 1 - 2 Tullyvallen Reserves
  • Banbridge YCOB Reserves 2 - 3 Glenavy Reserves
  • Bourneview Mill Reserves 6 - 0 Lower Maze Reserves
  • Caledon Rovers Reserves 2 - 4 Dungannon Tigers Reserves


  • Reserve 3
  • Hillsborough Boys Reserves P-P Rathfriland Swifts
  • Lurgan BBOB Reserves 0 - 1 Lurgan Town Swifts
  • Portadown BBOB Reserves 3 - 0 Newmills Reserves
  • Red Star Reserves 0 - 1 Moneyslane Swifts
  • Seagoe Reserves 1 - 0 Goodyear Reserves


  • Reserve 4
  • Armagh Blues Reserves 2 - 4 AFC Craigavon Reserves
  • Derryhirk United Reserves 9 - 1 Broomhedge Maghaberry Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 3 - 7 Dromore Amateurs Reserves
  • Moira Albion Reserves 6 - 2 Donacloney Reserves
  • Scarva Rangers Reserves P-P Annalong Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Crewe United Reserves A-A Rectory Rangers Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves P-P Ballymacash Rangers Reserves
  • St Marys Reserves P-P Banbridge Town Reserves


  • Mid Ulster Cup Round 1
  • Banbridge Rangers 3 - 2 Windmill Stars
  • Hanover 2 - 0 Fivemiletown United


  • Junior Cup Round 1
  • Aghadowey 2 - 1 Portadown BBOB
  • Ahoghill Thistle 4 - 3 Scarva Rangers
  • Annalong P-P Rock Athletic
  • Bloomfield Reserves 4 - 0 Tollymore United
  • Coagh United Reserves 1 - 1 Banbridge YCOB (Coagh won 3-2 on penalties)
  • Coalisland Athletic 1 - 2 Dergview Reserves
  • Eglington 1 - 2 Hillsborough Boys
  • Enniskillen Galaxy 2 - 0 Lurgan Town Reserves
  • Greenfield Park P-P Hanover Reserves
  • Knockmenagh Swifts 2 - 5 Ford
  • Moneyslane Reserves 2 - 3 Dundela Reserves
  • North Belfast United v The Dons (1.30pm kick off)
  • Oxford Sunnyside Reserves 1 - 7 Heights
  • Sandy Hill 4 - 2 Clonduff
  • Strathroy Harps 7 - 0 Gilford Crusaders
  • Tullymore Swifts 2 - 3 Caledon Rovers
  • Windmill Stars Reserves 3 - 1 Valley Rangers Reserves



  • 20 September 2019

    Reserve Championship
  • Annagh United Reserves 2 - 7 Tandragee Rovers Reserves
  • Armagh City Reserves 0 - 1 Dollingstown Reserves



  • 14 September 2019

    Intermediate A
  • Banbridge Rangers 2 - 1 Tandragee Rovers
  • Laurelvale 1 - 7 Windmill Stars


  • Intermediate B
  • Broomhedge Maghaberry 0 - 2 Lower Maze
  • Markethill Swifts A-A AFC Craigavon
  • Seagoe 1 - 0 Dungannon Tigers


  • Division 1
  • Armagh Celtic 1 - 1 Portadown BBOB
  • Caledon Rovers 3 - 0 Banbridge YCOB
  • Sandy Hill 3 - 0 Coalisland Athletic


  • Division 2
  • Hillsborough Boys 0 - 1 Annalong
  • Keady Celtic 0 - 5 Ballyvea
  • Scarva Rangers 3 - 1 Knockmenagh Swifts
  • West End Hibs 8 - 1 Red Star


  • Division 3
  • Castlecaulfield 2 - 3 Tollymore United
  • The Dons 3 - 7 Gilford Crusaders
  • White City 2 - 5 Glenavy Youth


  • Reserve Championship
  • Ballymacash Rangers Reserves 1 - 3 Moneyslane Reserves
  • Banbridge Town Reserves 1 - 2 Armagh City Reserves
  • Coagh United Reserves 2 - 2 Valley Rangers Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves 3 - 2 Vallley Rangers Swifts
  • Rectory Rangers Reserves 2 - 3 Oxford Sunnyside Reserves
  • Windmill Stars Reserves 2 - 2 Laurelvale Reserves


  • Reserve 2
  • Bourneview Mill Reserves 2 - 1 Dungannon Tigers Reserves
  • Glenavy Reserves 2 - 2 Ambassadors Reserves
  • Seapatrick Reserves 2 - 9 Tullyvallen Reserves


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves 1 - 4 Hillsborough Boys Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 3 - 0 Red Star Reserves
  • Moneyslane Swifts 5 - 1 Lurgan Town Swifts
  • Newmills Reserves 2 - 1 Seagoe Reserves
  • Rathfriland Swifts 3 - 2 Portadown BBOB Reserves


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves 2 - 2 Dromore Amateurs Reserves
  • Armagh Blues Reserves 2 - 2 Moira Albion Reserves
  • Derryhirk United Reserves 5 - 3 Scarva Rangers Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 3 - 2 AFC Craigavon Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Annagh United Reserves 1 - 0 Hanover Reserves


  • Bob Ratcliffe Round 1
  • Ambassadors 5 - 6 Warrenpoint Town U20s
  • Craigavon City 0 - 1 Bourneview Mill
  • Dromore Amateurs 1 - 6 Banbridge Town
  • Fivemiletown United 0 - 4 Armagh City
  • Lurgan Town 6 - 3 St Marys
  • Moneyslane 0 - 1 Annagh United
  • Oxford Sunnyside 1 - 4 Rathfrilland Rangers
  • Rectory Rangers 0 - 4 Hanover
  • Richhill AFC 2 - 3 Cookstown RBL
  • Seapatrick 2 - 7 Dungannon Swifts U20s
  • Valley Rangers 6 - 0 Tullyvallen


  • Junior Cup Round 1
  • Abbeyview 3 - 2 St Marys Reserves
  • Armagh Blues 5 - 1 Tullyally Colts
  • Armagh Rovers 2 - 8 Southside Rangers
  • Artigarvan 1 - 5 Ballyoran
  • Ballycastle United 2 - 0 Glenavy
  • Bessbrook United 8 - 1 Banbridge Rangers Reserves
  • Claudy Rovers 4 - 1 United LT
  • Craigavon City Reserves 2 - 4 Raceview
  • Dollingstown Reserves 1 - 1 Groomsport (Groomsport won 4-3 on penalties )
  • Goodyear 2 - 1 Dunmurray Rec Reserves
  • Hill Street 0 - 7 Willowbank
  • Kashmir P-P Newmills
  • Lower Maze Reserves v Derryhirk United (1.30pm kick off)
  • Malachians Reserves 2 - 4 Damolly
  • Moira Albion 5 - 1 Lambeg Rangers
  • Randalstown 6 - 0 Magheralin Village
  • Rathfriland Rangers Reserves 3 - 5 Cleary Celtic
  • Richhill AFC Reserves 1 - 2 Lurgan BBOB
  • Tandragee Rovers Reserves 3 - 4 St Lukes Reserves
  • Tullans Red Star 4 - 3 Donacloney



  • 10 September 2019

    Mid Ulster Cup Round 1
  • Newry City AFC 0 - 0 Moneyslane (Newry won 4-1 on penalties)



  • 07 September 2019

    Division 2
  • Knockmenagh Swifts 2 - 4 West End Hibs


  • Division 3
  • Gilford Crusaders 2 - 1 Armagh Rovers
  • Tollymore United 7 - 0 Magheralin Village


  • Reserve Championship
  • St Marys Reserves 2 - 3 Moneyslane Reserves


  • Reserve 1
  • Hill Street Reserves 0 - 4 Banbridge Rangers Reserves
  • Laurelvale Reserves 0 - 10 Ballyoran Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 3 - 2 Markethill Swifts Reserves
  • Vallley Rangers Swifts 1 - 0 Windmill Stars Reserves


  • Reserve 2
  • Caledon Rovers Reserves 1 - 5 Seapatrick Reserves
  • Tullyvallen Reserves 1 - 1 Crewe United Reserves


  • Reserve 3
  • Hillsborough Boys Reserves 2 - 3 Seagoe Reserves
  • Moneyslane Swifts 2 - 1 Portadown BBOB Reserves


  • Reserve 4
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 0 - 4 Armagh Blues Reserves
  • Donacloney Reserves 3 - 6 Dromore Amateurs Reserves


  • Marshall Cup
  • Armagh Celtic 3 - 1 Broomhedge Maghaberry
  • Banbridge YCOB P-P AFC Craigavon
  • Coagh United Reserves 2 - 4 Lower Maze
  • Dromore Amateurs 2 - 3 St Marys
  • Keady Celtic 2 - 1 Craigavon City
  • Lurgan BBOB 3 - 2 Glenavy Youth
  • Lurgan Town 6 - 3 Caledon Rovers
  • Markethill Swifts 3 - 0 Armagh Blues
  • Portadown BBOB 0 - 4 Ballyoran
  • Seagoe 3 - 2 Laurelvale


  • Marshall Cup Round 2
  • Annalong P-P Dungannon Rovers
  • Ballymacash Rangers 3 - 0 Ambassadors
  • Ballyvea 3 - 5 Scarva Rangers
  • Banbridge Rangers 2 - 1 Rectory Rangers
  • Bourneview Mill 3 - 1 Dungannon Tigers
  • Coalisland Athletic 0 - 5 Fivemiletown United
  • Damolly 1 - 3 Rathfriland Rangers Reserves
  • Derryhirk United 0 - 3 Richhill AFC
  • Glenavy 1 - 5 Oxford Sunnyside
  • Goodyear 1 - 1 Castlecaulfield (Goodyear won 4-2 on penalties)
  • Moneyslane A-A Tandragee Rovers
  • Newmills 3 - 6 Windmill Stars (After extra time)
  • Red Star 1 - 11 Hanover
  • Sandy Hill 1 - 2 Valley Rangers
  • United LT 4 - 3 Hill Street
  • White City 4 - 1 Donacloney


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Craigavon City Reserves 1 - 2 Valley Rangers Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 4 - 0 Lower Maze Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • AFC Craigavon Reserves 0 - 3 Dungannon Tigers Reserves
  • Banbridge YCOB Reserves P-P Annalong Reserves
  • Goodyear Reserves 1 - 3 Bourneview Mill Reserves (After extra time)
  • Hanover Reserves 3 - 1 Derryhirk United Reserves
  • Red Star Reserves 5 - 3 Gilford Crusaders Reserves
  • Richhill AFC Reserves 3 - 0 Ambassadors Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Oxford Sunnyside Reserves 1 - 9 Ballymacash Rangers Reserves
  • Rathfriland Swifts 6 - 0 Glenavy Reserves



  • 06 September 2019

    Reserve Championship
  • Annagh United Reserves 0 - 5 Lurgan Town Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Armagh City Reserves 0 - 3 Tullyvallen
  • Crewe United 8 - 0 Banbridge Town Reserves