19 January 2019

    Intermediate A
  • AFC Silverwood 0 - 7 Windmill Stars
  • Bourneview Mill 1 - 3 St Marys
  • Tandragee Rovers 2 - 3 Fivemiletown United


  • Intermediate B
  • Camlough Rovers P-P Oxford Sunnyside
  • Dromore Amateurs 4 - 1 Tullyvallen
  • Markethill Swifts 1 - 2 Seapatrick
  • Rectory Rangers 4 - 0 Seagoe


  • Division 1
  • Armagh Celtic 2 - 3 Caledon Rovers
  • Keady Celtic 2 - 2 Ambassadors
  • Lurgan BBOB 6 - 2 Portadown BBOB
  • Red Star 5 - 2 Newmills
  • Sandy Hill 0 - 1 Glenavy


  • Division 2
  • Ballymacash YM 1 - 1 Goodyear
  • Donacloney P-P West End Hibs
  • Scarva Rangers 2 - 0 Lurgan United
  • White City 3 - 3 United LT


  • Division 3
  • Armagh Rovers 2 - 1 Glenavy Youth
  • Ballyvea P-P Lurgyvallen12
  • Gilford Crusaders 1 - 5 Annalong
  • Magheralin Village 3 - 3 Moira Albion
  • The Dons 0 - 4 Dungannon Rovers
  • Tollymore United 2 - 2 Armagh Blues


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves 0 - 4 Valley Rangers Reserves
  • Dollingstown Reserves 1 - 1 Rathfriland Rangers Reserves
  • Moneyslane Reserves P-P Ballymacash Rangers Reserves
  • St Marys Reserves 2 - 3 Banbridge Town Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves 7 - 2 Markethill Swifts Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 1 - 7 Banbridge Rangers Reserves
  • Seapatrick Reserves 2 - 3 Vallley Rangers Swifts


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 5 - 1 Banbridge YCOB Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 3 - 1 Lurgan BBOB Reserves
  • Portadown BBOB Reserves 0 - 4 Bourneview Mill Reserves
  • Tullyvallen Reserves 0 - 2 Glenavy Reserves


  • Reserve 3
  • Knockmenagh Swifts Reserves 3 - 1 Red Star Reserves
  • Rathfriland Swifts 5 - 1 Donacloney Reserves
  • Seagoe Reserves 0 - 1 Moneyslane Swifts


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves 5 - 4 Broomhedge Maghaberry Reserves
  • Hillsborough Boys Reserves 3 - 0 Armagh Blues Reserves
  • Moira Albion Reserves 3 - 2 Lurgan Town Swifts
  • White City Reserves 4 - 1 Dromore Amateurs Reserves


  • Marshall Cup Round 3
  • Coalisland Athletic 7 - 8 Hillsborough Boys


  • Marshall Cup Round 4
  • Ballymacash Rangers P-P Derryhirk United
  • Valley Rangers 4 - 1 Laurelvale


  • Alan Wilson Cup Round 2
  • Broomhedge Maghaberry 1 - 4 Lower Maze


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 3
  • Dungannon Tigers Reserves 4 - 2 Crewe United Reserves
  • Laurelvale Reserves 2 - 1 Tandragee Rovers Reserves


  • O'Hara Cup Round 3
  • Caledon Rovers Reserves 11 - 1 Lower Maze Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 3
  • Derryhirk United Reserves 1 - 2 Hill Street Reserves
  • Newmills Reserves 6 - 0 Gilford Crusaders Reserves


  • Intermediate Cup Round 3
  • Ards Reserves 0 - 5 Moneyslane
  • Banbridge Rangers 3 - 0 Maiden City
  • Crumlin United 1 - 3 Crewe United
  • Hanover 0 - 2 Dollingstown
  • Lurgan Town 3 - 1 Bloomfield


  • Mid Ulster Shield Quarter Final
  • Banbridge YCOB 2 - 4 Hill Street
  • Newry Celtic 2 - 4 Ballyoran



  • 18 January 2019

    Reserve Championship
  • Annagh United Strollers 1 - 1 Lurgan Town Reserves



  • 12 January 2019

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 0 - 1 Valley Rangers
  • Bourneview Mill 2 - 0 Tandragee Rovers
  • Fivemiletown United 3 - 0 AFC Silverwood
  • Hanover 1 - 2 Banbridge Rangers
  • Richhill AFC 0 - 1 Moneyslane
  • St Marys 1 - 3 Crewe United
  • Windmill Stars 2 - 0 Laurelvale


  • Intermediate B
  • Broomhedge Maghaberry 2 - 2 Markethill Swifts
  • Dromore Amateurs 10 - 0 Camlough Rovers
  • Rectory Rangers 1 - 2 Craigavon City
  • Seagoe 7 - 0 Dungannon Tigers
  • Seapatrick 1 - 2 Lurgan Town
  • Tullyvallen 4 - 2 Oxford Sunnyside


  • Division 1
  • Armagh Celtic 4 - 1 Keady Celtic
  • Newmills 1 - 3 Ballyoran
  • Portadown BBOB 1 - 4 Sandy Hill
  • Red Star 2 - 2 Glenavy


  • Division 2
  • Knockmenagh Swifts 2 - 7 Banbridge YCOB
  • Scarva Rangers 3 - 2 United LT
  • West End Hibs 1 - 1 Goodyear
  • White City 5 - 3 Ballymacash YM


  • Division 3
  • Gilford Crusaders 4 - 3 Dungannon Rovers
  • Magheralin Village 0 - 7 Armagh Blues
  • Moira Albion 4 - 0 The Dons
  • Tollymore United 1 - 7 Ballyvea


  • Reserve Championship
  • Dollingstown Reserves 2 - 0 Banbridge Town Reserves
  • Hanover Reserves 3 - 2 Coagh United Reserves
  • Lurgan Town Reserves 4 - 2 Rathfriland Rangers Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 2 - 3 Ballymacash Rangers Reserves
  • Valley Rangers Reserves 2 - 0 St Marys Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves 3 - 1 Rectory Rangers Reserves
  • Craigavon City Reserves 4 - 1 Seapatrick Reserves
  • Markethill Swifts Reserves 1 - 3 Banbridge Rangers Reserves
  • Vallley Rangers Swifts 0 - 1 Windmill Stars Reserves


  • Reserve 2
  • Banbridge YCOB Reserves 7 - 1 Portadown BBOB Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves 1 - 3 Ambassadors Reserves
  • Glenavy Reserves 4 - 0 Lurgan BBOB Reserves
  • Lower Maze Reserves 0 - 1 Bourneview Mill Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 2 - 2 Tullyvallen Reserves


  • Reserve 3
  • Ballymacash YM Reserves 2 - 0 Goodyear Reserves
  • Caledon Rovers Reserves 4 - 1 Newmills Reserves
  • Crewe United Reserves 3 - 2 Moneyslane Swifts


  • Reserve 4
  • Armagh Blues Reserves 3 - 2 Scarva Rangers Reserves
  • Hillsborough Boys Reserves 2 - 0 Dromore Amateurs Reserves
  • Lurgan Town Swifts 1 - 1 Annalong Reserves
  • Moira Albion Reserves 1 - 5 Derryhirk United Reserves


  • Alexandra Cup Round 2
  • Ambassadors 2 - 5 Hill Street
  • Coalisland Athletic 5 - 1 Caledon Rovers


  • Foster Cup Round 2
  • Derryhirk United 3 - 2 Lurgan United
  • Donacloney 0 - 3 Hillsborough Boys


  • Beckett Cup Round 2
  • Annalong 1 - 0 Glenavy Youth
  • Lurgyvallen12 3 - 1 Damolly


  • O'Hara Cup Round 2
  • Hill Street Reserves 9 - 0 Knockmenagh Swifts Reserves


  • O'Hara Cup Round 3
  • Rathfriland Swifts 4 - 1 Richhill AFC Reserves



  • 11 January 2019

    Reserve Championship
  • Annagh United Strollers 1 - 2 Moneyslane Reserves



  • 05 January 2019

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 3 - 2 St Marys
  • Banbridge Rangers 3 - 0 Moneyslane
  • Crewe United 9 - 0 AFC Silverwood
  • Fivemiletown United 1 - 3 Laurelvale
  • Valley Rangers 2 - 0 Tandragee Rovers
  • Windmill Stars 3 - 0 Bourneview Mill


  • Intermediate B
  • Craigavon City 4 - 1 Lower Maze
  • Dungannon Tigers 0 - 4 Markethill Swifts
  • Lurgan Town 5 - 1 Camlough Rovers
  • Seagoe 1 - 1 Dromore Amateurs
  • Seapatrick 0 - 3 Rectory Rangers
  • Tullyvallen 7 - 2 Broomhedge Maghaberry


  • Division 1
  • Ambassadors 5 - 0 Sandy Hill
  • Armagh Celtic 4 - 5 Red Star
  • Coalisland Athletic 4 - 2 Ballyoran
  • Glenavy 1 - 1 Lurgan BBOB
  • Newmills 2 - 0 Portadown BBOB


  • Division 2
  • Derryhirk United 10 - 2 White City
  • Goodyear 8 - 3 Knockmenagh Swifts
  • Lurgan United 3 - 4 Banbridge YCOB
  • Scarva Rangers 3 - 2 Ballymacash YM
  • United LT 1 - 3 Donacloney
  • West End Hibs 0 - 3 Hillsborough Boys


  • Division 3
  • Annalong 5 - 1 Magheralin Village
  • Armagh Blues 3 - 1 The Dons
  • Armagh Rovers 3 - 3 Ballyvea
  • Damolly 0 - 2 Tollymore United
  • Dungannon Rovers 0 - 5 Glenavy Youth
  • Moira Albion 2 - 3 Gilford Crusaders


  • Reserve Championship
  • Rathfriland Rangers Reserves 8 - 0 Annagh United Strollers
  • Tandragee Rovers Reserves 4 - 1 Lurgan Town Reserves


  • Reserve 1
  • Rectory Rangers Reserves 4 - 4 Vallley Rangers Swifts
  • Seapatrick Reserves 2 - 6 Markethill Swifts Reserves


  • Reserve 2
  • Bourneview Mill Reserves 0 - 5 Dungannon Tigers Reserves
  • Laurelvale Reserves 2 - 2 Tullyvallen Reserves
  • Lower Maze Reserves 0 - 3 Ambassadors Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 0 - 3 Banbridge YCOB Reserves
  • Portadown BBOB Reserves 1 - 7 Glenavy Reserves


  • Reserve 3
  • Donacloney Reserves 0 - 8 Rathfriland Swifts
  • Goodyear Reserves 1 - 0 Seagoe Reserves
  • Knockmenagh Swifts Reserves 2 - 4 Ballymacash YM Reserves
  • Moneyslane Swifts 3 - 4 Newmills Reserves
  • Red Star Reserves 1 - 9 Crewe United Reserves


  • Reserve 4
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 1 - 6 Moira Albion Reserves
  • Derryhirk United Reserves 1 - 6 White City Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves 2 - 2 Lurgan Town Swifts
  • Gilford Crusaders Reserves 1 - 3 Armagh Blues Reserves
  • Hillsborough Boys Reserves 3 - 2 Annalong Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Banbridge Town Reserves 2 - 1 Valley Rangers Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 3
  • Windmill Stars Reserves 0 - 3 Coagh United Reserves


  • O'Hara Cup Round 3
  • St Marys Reserves 0 - 4 Ballyoran Reserves


  • Junior Cup Round 4
  • Caledon Rovers 1 - 4 Ford
  • Greenisland 2 - 0 Hill Street
  • Moneyslane Reserves 1 - 3 Heights
  • Strathroy Harps 6 - 2 Dollingstown Reserves



  • 04 January 2019

    Reserve 1
  • Banbridge Rangers Reserves 1 - 2 Hill Street Reserves


  • Premier Cup Final
  • Hanover 2 - 1 Richhill AFC