31 October 2018

    Reserve 3
  • Crewe United Reserves 6 - 6 Ballymacash YM Reserves



  • 27 October 2018

    Intermediate A
  • Banbridge Rangers 2 - 0 Richhill AFC
  • Hanover 0 - 3 Crewe United
  • Laurelvale 1 - 1 Tandragee Rovers
  • St Marys 2 - 3 Moneyslane
  • Windmill Stars 7 - 2 AFC Silverwood


  • Intermediate B
  • Craigavon City v Broomhedge Maghaberry
  • Lurgan Town 4 - 0 Oxford Sunnyside
  • Seapatrick 1 - 2 Tullyvallen


  • Division 1
  • Ballyoran 7 - 3 Glenavy
  • Coalisland Athletic 5 - 0 Sandy Hill
  • Lurgan BBOB 1 - 6 Hill Street


  • Division 2
  • Donacloney 5 - 2 Lurgan United
  • Goodyear 3 - 2 White City
  • Hillsborough Boys 1 - 4 Derryhirk United
  • Scarva Rangers 1 - 3 West End Hibs
  • United LT 3 - 3 Knockmenagh Swifts


  • Division 3
  • Annalong P-P Magheralin Village
  • Dungannon Rovers 3 - 3 Lurgyvallen12
  • Glenavy Youth 2 - 1 Armagh Blues
  • Moira Albion 1 - 2 Ballyvea


  • Reserve Championship
  • Moneyslane Reserves 3 - 3 Lurgan Town Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves 2 - 1 Dollingstown Reserves
  • St Marys Reserves 1 - 0 Ballymacash Rangers Reserves
  • Valley Rangers Reserves 3 - 0 Banbridge Town Reserves


  • Reserve 1
  • Hill Street Reserves 2 - 0 Seapatrick Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 0 - 3 Laurelvale Reserves
  • Glenavy Reserves 6 - 3 Dungannon Tigers Reserves
  • Tullyvallen Reserves 2 - 2 Lower Maze Reserves


  • Reserve 3
  • Ballymacash YM Reserves 5 - 2 Donacloney Reserves
  • Newmills Reserves 3 - 1 Moneyslane Swifts
  • Seagoe Reserves 3 - 3 Caledon Rovers Reserves


  • Reserve 4
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 1 - 4 Annalong Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves 0 - 3 Hillsborough Boys Reserves
  • Moira Albion Reserves 3 - 7 Scarva Rangers Reserves
  • White City Reserves 1 - 3 Lurgan Town Swifts


  • Marshall Cup Round 3
  • Ballymacash Rangers 7 - 1 Keady Celtic


  • Alan Wilson Cup Round 1
  • Camlough Rovers 2 - 7 Seagoe
  • Dungannon Tigers 7 - 8 Dromore Amateurs
  • Lower Maze 3 - 2 Markethill Swifts


  • Alexandra Cup Round 1
  • Caledon Rovers 3 - 1 Portadown BBOB


  • Beckett Cup Round 1
  • The Dons 0 - 6 Gilford Crusaders


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Crewe United Reserves 2 - 1 Markethill Swifts Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Armagh Blues Reserves 2 - 3 Rathfriland Swifts
  • Ballyoran Reserves 2 - 1 Hanover Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 3 - 5 Richhill AFC Reserves
  • Windmill Stars Reserves 9 - 0 Bourneview Mill Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Gilford Crusaders Reserves 2 - 1 Goodyear Reserves
  • Portadown BBOB Reserves 1 - 4 Derryhirk United Reserves


  • Bob Ratcliffe Quarter Final
  • Banbridge Town 6 - 4 Valley Rangers
  • Dollingstown 4 - 3 Annagh United
  • Fivemiletown United 0 - 3 Dungannon Swifts Reserves
  • Rectory Rangers 2 - 3 Bourneview Mill


  • Mid Ulster Shield Round 2
  • Damolly 0 - 3 Armagh Celtic



  • 26 October 2018

    Reserve Championship
  • Annagh United Strollers 0 - 2 Coagh United Reserves


  • Reserve 1
  • Banbridge Rangers Reserves 0 - 3 Rectory Rangers Reserves



  • 20 October 2018

    Intermediate A
  • AFC Silverwood 1 - 6 Richhill AFC
  • St Marys 0 - 5 Windmill Stars


  • Intermediate B
  • Camlough Rovers 3 - 8 Craigavon City


  • Division 1
  • Portadown BBOB 1 - 3 Caledon Rovers


  • Division 2
  • Hillsborough Boys 4 - 2 Ballymacash YM
  • Knockmenagh Swifts 3 - 2 Goodyear
  • United LT 5 - 0 West End Hibs


  • Division 3
  • Annalong 2 - 1 Gilford Crusaders
  • Ballyvea 6 - 0 Tollymore United


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves 3 - 0 Banbridge Town Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves 3 - 2 Banbridge Rangers Reserves
  • Markethill Swifts Reserves 1 - 1 Vallley Rangers Swifts


  • Reserve 2
  • Lurgan BBOB Reserves 5 - 0 Portadown BBOB Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 9 - 2 Lower Maze Reserves


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves 3 - 1 Newmills Reserves
  • Knockmenagh Swifts Reserves 1 - 1 Crewe United Reserves
  • Moneyslane Swifts 0 - 5 Rathfriland Swifts
  • Red Star Reserves 8 - 2 Donacloney Reserves


  • Reserve 4
  • Armagh Blues Reserves 1 - 3 White City Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 3 - 1 Derryhirk United Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Banbridge YCOB Reserves 2 - 4 Ballymacash YM Reserves
  • Caledon Rovers Reserves 4 - 0 Seapatrick Reserves
  • Laurelvale Reserves 4 - 2 Tullyvallen Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Moira Albion Reserves 1 - 3 Hillsborough Boys Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 2
  • Hill Street Reserves 4 - 1 Ambassadors Reserves
  • Scarva Rangers Reserves 5 - 3 Glenavy Reserves


  • Intermediate Cup Round 1
  • Ballymacash Rangers 1 - 2 Lurgan Town
  • Ballynahinch United 1 - 2 Seapatrick
  • Banbridge Rangers 7 - 0 Oxford United Stars
  • Barn United 2 - 1 Dromore Amateurs
  • Broomhedge Maghaberry 0 - 5 St James Swifts
  • Crewe United 2 - 1 Newcastle
  • East Belfast 7 - 1 Tullyvallen
  • Fivemiletown United 1 - 0 1st Bangor
  • Hanover 2 - 0 Bourneview Mill
  • Iveagh United 1 - 4 Laurelvale
  • Kilmore Rec 1 - 4 Markethill Swifts
  • Lower Maze 1 - 2 Trojans
  • Newry City Reserves 1 - 3 Moneyslane
  • Oxford Sunnyside 1 - 6 Dollingstown
  • Tandragee Rovers 3 - 4 Killyleagh YC (After extra time)


  • Mid Ulster Shield Round 2
  • Armagh Blues 2 - 0 Sandy Hill
  • Armagh Rovers 5 - 6 Dollingstown Reserves
  • Ballyholland 1 - 4 Ballyoran
  • Bessbrook United 6 - 1 Lurgan United
  • Cookstown Olympic 3 - 2 Tandragee Rovers Reserves
  • Craigavon City Reserves 0 - 4 Banbridge YCOB
  • Donacloney 0 - 6 Loughgall U20s
  • Dromore Amateurs Reserves 0 - 6 Ballybot United
  • Dungannon Rovers 1 - 2 Scarva Rangers
  • Dungannon Tigers Reserves 3 - 4 Rectory Rangers Reserves
  • Hanover Reserves 0 - 3 Ambassadors
  • Keady Celtic 7 - 6 Lurgan Town Reserves
  • Killymoon Rangers 3 - 1 Annagh United Reserves
  • Lurgan BBOB 3 - 2 St Marys Reserves
  • Lurgyvallen12 3 - 1 Bourneview Mill Reserves
  • Magheralin Village 1 - 7 Cleary Celtic
  • Moneyslane Reserves v Red Star (2pm kick off)
  • Newmills 1 - 2 Milburn United
  • Newry Celtic 8 - 5 Derryhirk United
  • Rathfriland Rangers Reserves 2 - 3 Valley Rangers Reserves
  • Rockview United 2 - 4 Hill Street
  • Seagoe Reserves 1 - 3 Moira Albion
  • White City 4 - 0 Glenavy
  • Windmill Stars Reserves 6 - 2 Lurgan Celtic U20s



  • 13 October 2018

    Intermediate A
  • Banbridge Rangers 1 - 1 AFC Silverwood
  • Crewe United 2 - 2 Bourneview Mill
  • Fivemiletown United 5 - 1 Tandragee Rovers
  • St Marys P-P Richhill AFC


  • Intermediate B
  • Broomhedge Maghaberry 2 - 6 Seagoe
  • Dromore Amateurs 3 - 5 Markethill Swifts
  • Dungannon Tigers 1 - 2 Lower Maze
  • Lurgan Town 3 - 1 Seapatrick
  • Oxford Sunnyside 2 - 0 Camlough Rovers


  • Division 1
  • Coalisland Athletic 6 - 2 Lurgan BBOB
  • Glenavy 5 - 3 Newmills
  • Keady Celtic 0 - 6 Armagh Celtic
  • Red Star 3 - 3 Portadown BBOB


  • Division 2
  • Goodyear 3 - 1 Ballymacash YM
  • Knockmenagh Swifts 0 - 5 White City
  • West End Hibs 5 - 2 Donacloney


  • Division 3
  • Annalong 3 - 3 Ballyvea
  • Armagh Blues 4 - 1 Moira Albion
  • Damolly 2 - 0 Magheralin Village
  • Lurgyvallen12 5 - 0 Dungannon Rovers
  • The Dons 1 - 3 Armagh Rovers


  • Reserve Championship
  • Hanover Reserves 2 - 1 Rathfriland Rangers Reserves
  • Valley Rangers Reserves 3 - 1 Coagh United Reserves


  • Reserve 1
  • Markethill Swifts Reserves 3 - 2 Ballyoran Reserves
  • Richhill AFC Reserves 2 - 3 Rectory Rangers Reserves
  • Seapatrick Reserves 2 - 5 Craigavon City Reserves
  • Windmill Stars Reserves 8 - 0 Vallley Rangers Swifts


  • Reserve 2
  • Bourneview Mill Reserves P-P Glenavy Reserves
  • Laurelvale Reserves P-P Lurgan BBOB Reserves
  • Portadown BBOB Reserves 2 - 5 Banbridge YCOB Reserves


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves 4 - 1 Red Star Reserves
  • Knockmenagh Swifts Reserves 1 - 7 Caledon Rovers Reserves
  • Newmills Reserves 7 - 4 Ballymacash YM Reserves
  • Rathfriland Swifts 3 - 2 Crewe United Reserves
  • Seagoe Reserves 6 - 0 Donacloney Reserves


  • Reserve 4
  • Armagh Blues Reserves 2 - 2 Annalong Reserves
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 3 - 0 Gilford Crusaders Reserves
  • Derryhirk United Reserves 4 - 3 Dromore Amateurs Reserves
  • Scarva Rangers Reserves 0 - 3 Hillsborough Boys Reserves
  • White City Reserves 9 - 1 Moira Albion Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Dollingstown Reserves 0 - 4 Valley Rangers
  • Glenavy Youth 0 - 9 Windmill Stars


  • Marshall Cup Round 3
  • Moneyslane 2 - 1 Hanover
  • United LT 0 - 4 Laurelvale


  • Alan Wilson Cup Round 1
  • Craigavon City 1 - 2 Tullyvallen


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Lower Maze Reserves 2 - 3 Dungannon Tigers Reserves


  • Junior Cup Round 2
  • Ballybogey 4 - 3 Scarva Rangers
  • Ballyoran 3 - 4 Bheann Madigan
  • Banbridge YCOB 0 - 1 Hill Street
  • Bangor Rangers 3 - 2 Derryhirk United
  • Caledon Rovers 4 - 2 PSNI Olympic
  • Gilford Crusaders v Rockview United (1.30pm kick off)
  • Hillsborough Boys 6 - 0 Bryansburn Rangers Reserves
  • Irvinestown Wanderers 8 - 0 Banbridge Town Reserves
  • Newbuildings United Reserves v Moneyslane Reserves (1.30pm kick off)
  • Oxford Sunnyside Reserves 0 - 1 Ballykeel
  • St James Swifts Reserves 1 - 2 Sandy Hill
  • St Marys Reserves 7 - 1 Irish Street
  • Tollymore United 1 - 4 Tandragee Rovers Reserves



  • 12 October 2018

    O'Hara Cup Round 1
  • Banbridge Rangers Reserves v Hill Street Reserves (8.15pm kick off)



  • 06 October 2018

    Intermediate A
  • Hanover 2 - 0 Ballymacash Rangers
  • Laurelvale 3 - 0 AFC Silverwood
  • St Marys 0 - 4 Tandragee Rovers


  • Intermediate B
  • Craigavon City P-P Lower Maze
  • Seapatrick P-P Oxford Sunnyside


  • Division 1
  • Glenavy 0 - 6 Coalisland Athletic
  • Hill Street 4 - 1 Newmills


  • Division 2
  • Donacloney 5 - 2 White City
  • West End Hibs 4 - 1 Lurgan United


  • Division 3
  • Glenavy Youth 3 - 2 Tollymore United
  • Moira Albion 1 - 1 Lurgyvallen12


  • Reserve Championship
  • Rathfriland Rangers Reserves 1 - 1 Lurgan Town Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 1 - 3 Dollingstown Reserves


  • Reserve 1
  • Markethill Swifts Reserves 0 - 4 Hill Street Reserves
  • Vallley Rangers Swifts 2 - 3 Ballyoran Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 2 - 2 Glenavy Reserves
  • Banbridge YCOB Reserves 0 - 2 Dungannon Tigers Reserves
  • Lower Maze Reserves 8 - 0 Portadown BBOB Reserves
  • Tullyvallen Reserves 2 - 2 Laurelvale Reserves


  • Reserve 3
  • Ballymacash YM Reserves 4 - 1 Caledon Rovers Reserves
  • Moneyslane Swifts 4 - 1 Knockmenagh Swifts Reserves
  • Newmills Reserves 7 - 1 Donacloney Reserves
  • Red Star Reserves 3 - 3 Rathfriland Swifts


  • Reserve 4
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 2 - 3 Lurgan Town Swifts
  • Derryhirk United Reserves 5 - 2 Moira Albion Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves 2 - 2 Armagh Blues Reserves
  • White City Reserves 4 - 3 Scarva Rangers Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Portadown BBOB 0 - 2 Markethill Swifts


  • Marshall Cup Round 3
  • Caledon Rovers 2 - 1 Tullyvallen


  • Premier Cup Round 2
  • Moneyslane 1 - 2 Richhill AFC


  • Alan Wilson Cup Round 1
  • Camlough Rovers P-P Seagoe
  • Dungannon Tigers P-P Dromore Amateurs


  • Alexandra Cup Round 1
  • Armagh Celtic 1 - 2 Red Star
  • Ballyoran 5 - 0 Keady Celtic
  • Lurgan BBOB 1 - 4 Ambassadors


  • Foster Cup Round 1
  • Derryhirk United 3 - 0 Goodyear
  • Scarva Rangers 0 - 3 Banbridge YCOB
  • United LT 8 - 1 Knockmenagh Swifts


  • Beckett Cup Round 1
  • Armagh Blues 3 - 4 Annalong
  • Ballyvea 4 - 2 Armagh Rovers
  • Magheralin Village 4 - 5 Dungannon Rovers
  • The Dons P-P Gilford Crusaders


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Ballymacash Rangers Reserves 5 - 1 Seapatrick Reserves
  • Banbridge Town Reserves 3 - 1 Craigavon City Reserves
  • Coagh United Reserves 3 - 2 Moneyslane Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves v Oxford Sunnyside Reserves
  • Richhill AFC Reserves 0 - 2 Windmill Stars Reserves
  • Valley Rangers Reserves P-P Rectory Rangers Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Hanover Reserves 4 - 3 Bourneview Mill Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • St Marys Reserves 8 - 2 Seagoe Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Gilford Crusaders Reserves P-P Goodyear Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 1 - 2 Annalong Reserves


  • Bob Ratcliffe Round 2
  • Armagh City 2 - 4 Annagh United
  • Coagh United 0 - 2 Bourneview Mill
  • Dollingstown 5 - 0 Cookstown RBL
  • Dungannon Swifts Reserves 2 - 1 Windmill Stars
  • Fivemiletown United 5 - 4 Banbridge Rangers
  • Lurgan Celtic 0 - 3 Banbridge Town
  • Lurgan Town 1 - 5 Valley Rangers
  • Rathfrilland Rangers 2 - 5 Rectory Rangers



  • 05 October 2018

    Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Banbridge Rangers Reserves 2 - 3 Annagh United Strollers