29 September 2018

    Intermediate A
  • Bourneview Mill 6 - 1 AFC Silverwood
  • Hanover 3 - 2 Tandragee Rovers
  • Richhill AFC 1 - 0 Windmill Stars


  • Intermediate B
  • Dromore Amateurs 2 - 1 Craigavon City
  • Dungannon Tigers 6 - 0 Camlough Rovers
  • Lower Maze 6 - 2 Seapatrick
  • Markethill Swifts 8 - 0 Broomhedge Maghaberry
  • Rectory Rangers 5 - 3 Tullyvallen


  • Division 1
  • Armagh Celtic 1 - 2 Ambassadors
  • Glenavy 2 - 2 Red Star
  • Hill Street 3 - 0 Keady Celtic
  • Lurgan BBOB 1 - 4 Caledon Rovers


  • Division 2
  • Derryhirk United 3 - 3 Ballymacash YM
  • Goodyear 4 - 0 Donacloney
  • Knockmenagh Swifts 1 - 0 West End Hibs


  • Division 3
  • Armagh Rovers v Glenavy Youth
  • Dungannon Rovers P-P Annalong
  • Magheralin Village 3 - 2 The Dons
  • Moira Albion 1 - 8 Armagh Blues


  • Reserve Championship
  • Dollingstown Reserves 4 - 0 Ballymacash Rangers Reserves
  • Moneyslane Reserves 2 - 3 Valley Rangers Reserves


  • Reserve 1
  • Hill Street Reserves 4 - 0 Windmill Stars Reserves


  • Reserve 2
  • Laurelvale Reserves 2 - 2 Glenavy Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 1 - 2 Bourneview Mill Reserves
  • Tullyvallen Reserves 4 - 1 Banbridge YCOB Reserves


  • Reserve 3
  • Ballymacash YM Reserves 6 - 2 Rathfriland Swifts
  • Caledon Rovers Reserves 4 - 0 Seagoe Reserves
  • Donacloney Reserves 1 - 2 Knockmenagh Swifts Reserves
  • Goodyear Reserves 3 - 2 Crewe United Reserves


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves 3 - 3 Lurgan Town Swifts
  • Derryhirk United Reserves 4 - 1 Armagh Blues Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 1 - 9 Scarva Rangers Reserves


  • Premier Cup Round 2
  • Ballymacash Rangers 2 - 3 St Marys


  • O'Hara Cup Round 1
  • Craigavon City Reserves 3 - 0 White City Reserves
  • Moira Albion Reserves 1 - 8 Dromore Amateurs Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 0 - 4 Hanover Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 3 - 2 Portadown BBOB Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 1 - 2 Lurgan Town Reserves
  • Red Star Reserves 3 - 5 Lower Maze Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Ambassadors Reserves 7 - 1 Moneyslane Swifts
  • Vallley Rangers Swifts 4 - 1 Ballymacash YM Reserves


  • Irish Cup Round 2
  • Bangor 2 - 0 Banbridge Rangers
  • Brantwood 2 - 1 Laurelvale
  • Crewe United 2 - 1 Moyola Park
  • Crumlin United 5 - 1 Moneyslane
  • Lurgan Town 4 - 1 Desertmartin
  • Newington YC 3 - 1 Valley Rangers
  • Oxford Sunnyside P-P Portstewart
  • Seagoe 4 - 3 Ballynahinch United
  • Wakehurst 2 - 3 Fivemiletown United


  • Mid Ulster Shield Round 1
  • Banbridge Rangers Reserves P-P Dungannon Tigers Reserves
  • Banbridge YCOB 3 - 2 Gilford Crusaders
  • Coalisland Athletic 5 - 0 Park View
  • Damolly v Derrybeg (2pm kick off)
  • Greenfield Park 2 - 1 Portadown BBOB
  • Hillsborough Boys 1 - 2 Bessbrook United
  • Lurgyvallen12 6 - 5 Coagh United Reserves
  • Mourne Athletic 1 - 3 Annagh United Strollers
  • Sandy Hill 6 - 2 United LT
  • Scarva Rangers 5 - 2 Markethill Swifts Reserves
  • Seapatrick Reserves 3 - 4 Lurgan Celtic U20s
  • St Marys Reserves 2 - 1 Banbridge Town Reserves
  • Villa Rovers 3 - 6 Newmills
  • White City 4 - 2 Newry Grasshoppers



  • 22 September 2018

    Intermediate A
  • Hanover 8 - 0 AFC Silverwood
  • Laurelvale 1 - 4 Banbridge Rangers
  • Tandragee Rovers 2 - 5 Crewe United
  • Valley Rangers 8 - 2 St Marys


  • Intermediate B
  • Broomhedge Maghaberry 0 - 7 Craigavon City
  • Dromore Amateurs 3 - 4 Lurgan Town
  • Lower Maze 2 - 3 Tullyvallen
  • Markethill Swifts 5 - 3 Dungannon Tigers
  • Seagoe 4 - 5 Rectory Rangers


  • Division 1
  • Armagh Celtic 5 - 3 Lurgan BBOB
  • Caledon Rovers 2 - 1 Red Star
  • Glenavy 0 - 3 Ambassadors
  • Sandy Hill 3 - 1 Keady Celtic


  • Division 2
  • Ballymacash YM 8 - 0 Lurgan United
  • United LT 3 - 1 White City


  • Division 3
  • Annalong 9 - 0 Lurgyvallen12
  • Armagh Blues 5 - 2 Ballyvea
  • Dungannon Rovers 2 - 0 Moira Albion
  • Glenavy Youth P-P Magheralin Village


  • Reserve Championship
  • Lurgan Town Reserves 1 - 2 Valley Rangers Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves 6 - 3 Ballymacash Rangers Reserves
  • St Marys Reserves 2 - 0 Dollingstown Reserves


  • Reserve 1
  • Vallley Rangers Swifts 2 - 1 Markethill Swifts Reserves
  • Windmill Stars Reserves 4 - 1 Banbridge Rangers Reserves


  • Reserve 2
  • Dungannon Tigers Reserves 1 - 2 Laurelvale Reserves
  • Glenavy Reserves 4 - 6 Bourneview Mill Reserves
  • Lurgan BBOB Reserves 2 - 2 Lower Maze Reserves
  • Tullyvallen Reserves 6 - 1 Portadown BBOB Reserves


  • Reserve 3
  • Caledon Rovers Reserves 8 - 0 Donacloney Reserves
  • Crewe United Reserves 6 - 1 Seagoe Reserves
  • Knockmenagh Swifts Reserves 4 - 1 Rathfriland Swifts
  • Red Star Reserves 2 - 4 Newmills Reserves


  • Reserve 4
  • Derryhirk United Reserves 8 - 3 Gilford Crusaders Reserves
  • Hillsborough Boys Reserves P-P Armagh Blues Reserves
  • Lurgan Town Swifts 2 - 1 Moira Albion Reserves
  • White City Reserves 5 - 2 Broomhedge Maghaberry Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Ballymacash Rangers 2 - 0 Camlough Rovers
  • Bourneview Mill 2 - 0 Armagh Rovers


  • Premier Cup Round 1
  • Fivemiletown United 5 - 4 Windmill Stars


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Dromore Amateurs Reserves 0 - 7 Oxford Sunnyside Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Ambassadors Reserves 1 - 4 Scarva Rangers Reserves
  • Banbridge YCOB Reserves P-P Ballymacash YM Reserves


  • Junior Cup Round 1
  • Ballybogey 4 - 3 Goodyear
  • Ballykeel 5 - 2 Annagh United Strollers
  • Ballykelly United 6 - 1 Knockmenagh Swifts
  • Banbridge Town Reserves 1 - 0 Derriaghy CC Reserves
  • Banbridge YCOB 3 - 1 Ardstraw Reserves
  • Belfast Celtic YM 4 - 2 Hanover Reserves
  • Coagh United Reserves 1 - 4 Ahoghill Thistle
  • Craigavon City Reserves 1 - 10 Hillsborough Boys
  • Damolly 4 - 5 Newtown Forest (After extra time)
  • Derryhirk United 10 - 0 Magherafelt Reds
  • Donacloney 0 - 1 Enniskillen Athletic
  • Gilford Crusaders 3 - 1 Dromara Village Res
  • Hill Street 2 - 0 Newtownbreda
  • Islandmagee Reserves 4 - 6 Ballyoran
  • Newmills 1 - 2 Harryville Homers
  • Portadown BBOB 1 - 4 Finaghy
  • Scarva Rangers 2 - 0 Bangor Swifts Reserves
  • Shamrocks 7 - 1 Richhill AFC Reserves
  • The Dons 0 - 8 Abbeyview
  • Tollymore United 4 - 0 Orchard Farm
  • Tullans Red Star 5 - 3 Seapatrick Reserves



  • 15 September 2018

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 3 - 0 Laurelvale


  • Intermediate B
  • Broomhedge Maghaberry 1 - 2 Camlough Rovers
  • Markethill Swifts 4 - 1 Lower Maze


  • Division 1
  • Glenavy 5 - 1 Armagh Celtic
  • Newmills 6 - 2 Keady Celtic
  • Portadown BBOB 0 - 9 Hill Street
  • Red Star 2 - 13 Ballyoran


  • Division 2
  • Derryhirk United 7 - 2 United LT
  • Goodyear 2 - 1 West End Hibs
  • Hillsborough Boys 2 - 2 Banbridge YCOB
  • Knockmenagh Swifts 3 - 5 Ballymacash YM


  • Division 3
  • Ballyvea 1 - 4 Gilford Crusaders
  • Dungannon Rovers 5 - 1 Tollymore United
  • Lurgyvallen12 1 - 7 Glenavy Youth
  • Magheralin Village 0 - 6 Armagh Rovers
  • The Dons 1 - 1 Damolly


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves 0 - 1 Hanover Reserves


  • Reserve 1
  • Ballyoran Reserves 1 - 1 Vallley Rangers Swifts
  • Hill Street Reserves 2 - 3 Richhill AFC Reserves


  • Reserve 2
  • Banbridge YCOB Reserves 2 - 3 Bourneview Mill Reserves
  • Glenavy Reserves 5 - 1 Portadown BBOB Reserves


  • Reserve 3
  • Ballymacash YM Reserves 7 - 5 Red Star Reserves
  • Goodyear Reserves 3 - 0 Donacloney Reserves
  • Moneyslane Swifts 0 - 11 Crewe United Reserves
  • Seagoe Reserves 2 - 3 Knockmenagh Swifts Reserves


  • Reserve 4
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 2 - 4 Derryhirk United Reserves
  • Lurgan Town Swifts 4 - 2 Hillsborough Boys Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • Annalong Reserves 3 - 7 Newmills Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 1 - 11 Tullyvallen Reserves
  • Laurelvale Reserves 3 - 0 Markethill Swifts Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves 6 - 1 Lurgan BBOB Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Armagh Blues Reserves 3 - 2 Caledon Rovers Reserves


  • Bob Ratcliffe
  • Armagh City 3 - 2 Seagoe
  • Dungannon Tigers 0 - 5 Dollingstown
  • Tullyvallen 1 - 2 Rectory Rangers
  • Windmill Stars 7 - 1 Newry City Reserves


  • Bob Ratcliffe Round 1
  • Banbridge Rangers 3 - 0 Craigavon City
  • Banbridge Town 4 - 0 Moneyslane
  • Bourneview Mill 4 - 3 Oxford Sunnyside
  • Cookstown RBL 2 - 1 Tandragee Rovers
  • Dromore Amateurs 1 - 6 Annagh United
  • Fivemiletown United 10 - 0 AFC Silverwood
  • Hanover 2 - 4 Rathfrilland Rangers
  • Richhill AFC 1 - 3 Valley Rangers
  • Seapatrick 1 - 4 Lurgan Town
  • St Marys 1 - 2 Coagh United


  • Junior Cup Round 1
  • AFC Silverwood Reserves P-P Oxford Sunnyside Reserves (Oxford Sunnyside w/o)
  • Ambassadors 0 - 1 Annalong
  • Ballynure OB Reserves 9 - 0 Dromore Amateurs Reserves
  • Bheann Madigan 4 - 1 Lurgan Town Reserves
  • Coalisland Athletic 1 - 2 Kashmir
  • Cookstown Youth Reserves 3 - 11 Armagh Blues
  • Dollingstown Reserves v Dromore (1.30pm kick off)
  • Fivemiletown United Reserves 0 - 4 Sandy Hill
  • Lurgan United 0 - 3 18th Newtonabbey OB Reserves
  • Moneyslane Reserves 2 - 1 Loughridge
  • Newington Reserves 6 - 0 Lurgan BBOB
  • Rathfriland Rangers Reserves 2 - 1 Ballinamallard United Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 0 - 2 Eglington
  • Rossowen 5 - 1 Moira Albion
  • St Marys Reserves 3 - 2 Ballymacash Rangers Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 2 - 2 Sporting Ballymoney (Tandragee won on penalties)
  • Tummery Athletic 3 - 1 Windmill Stars Reserves
  • Valley Rangers Reserves 1 - 3 Beragh Swifts
  • Villa Rovers 1 - 5 Caledon Rovers



  • 14 September 2018

    Reserve Championship
  • Annagh United Strollers 0 - 1 Banbridge Town Reserves


  • Reserve 1
  • Banbridge Rangers Reserves 4 - 3 Seapatrick Reserves



  • 07 September 2018

    Reserve 3
  • Seagoe Reserves 3 - 1 Red Star Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Crewe United 3 - 1 Banbridge Town Reserves


  • Bob Ratcliffe Preliminary Round 1
  • Markethill Swifts 1 - 3 Lurgan Celtic



  • 01 September 2018

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 1 - 4 Banbridge Rangers


  • Division 1
  • Coalisland Athletic 3 - 0 Portadown BBOB


  • Division 3
  • Armagh Rovers 3 - 4 Armagh Blues
  • Glenavy Youth 6 - 2 Damolly
  • Lurgyvallen12 1 - 8 Gilford Crusaders


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves 4 - 1 Ballymacash Rangers Reserves
  • Lurgan Town Reserves 0 - 4 Dollingstown Reserves


  • Reserve 1
  • Banbridge Rangers Reserves 11 - 2 Craigavon City Reserves
  • Vallley Rangers Swifts 2 - 1 Hill Street Reserves


  • Reserve 2
  • Lurgan BBOB Reserves 3 - 0 Banbridge YCOB Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 10 - 0 Portadown BBOB Reserves


  • Reserve 3
  • Knockmenagh Swifts Reserves 5 - 3 Newmills Reserves
  • Moneyslane Swifts 5 - 1 Donacloney Reserves


  • Reserve 4
  • Gilford Crusaders Reserves 1 - 2 Lurgan Town Swifts
  • White City Reserves 2 - 3 Annalong Reserves


  • Marshall Cup Round 1
  • Banbridge Town Reserves 5 - 3 The Dons
  • Rathfriland Rangers Reserves 2 - 3 Hillsborough Boys


  • Marshall Cup Round 2
  • Ambassadors 2 - 1 St Marys
  • Annalong 4 - 2 Fivemiletown United
  • Armagh Celtic 0 - 9 Laurelvale
  • Ballyvea 6 - 1 Scarva Rangers
  • Caledon Rovers 7 - 0 AFC Silverwood
  • Craigavon City 5 - 1 Lurgan BBOB
  • Donacloney 5 - 3 Broomhedge Maghaberry
  • Goodyear 1 - 5 Richhill AFC
  • Hill Street 6 - 3 Red Star
  • Keady Celtic 9 - 0 Lurgan United
  • Knockmenagh Swifts 2 - 5 Lurgan Town
  • Lower Maze 1 - 3 Derryhirk United
  • Magheralin Village 4 - 7 White City
  • Moira Albion 0 - 5 Glenavy
  • Moneyslane 3 - 0 Dromore Amateurs
  • Newmills 4 - 3 Dungannon Tigers
  • Rectory Rangers 4 - 2 Banbridge YCOB
  • Sandy Hill 1 - 3 Tandragee Rovers
  • Seagoe 0 - 3 Oxford Sunnyside
  • Seapatrick 0 - 3 Hanover
  • Tollymore United 0 - 9 Tullyvallen
  • United LT 8 - 3 Dungannon Rovers
  • West End Hibs 3 - 0 Annagh United Strollers


  • Premier Cup Round 1
  • Bourneview Mill 1 - 4 Crewe United


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 3 - 7 Bourneview Mill Reserves
  • St Marys Reserves 1 - 5 Laurelvale Reserves
  • Tullyvallen Reserves P-P Seagoe Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • Caledon Rovers Reserves 3 - 2 Moneyslane Reserves
  • Crewe United Reserves 3 - 6 Lower Maze Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves 2 - 1 Goodyear Reserves
  • Hillsborough Boys Reserves 0 - 4 Richhill AFC Reserves
  • Moira Albion Reserves P-P Dromore Amateurs Reserves
  • Rectory Rangers Reserves A-A Hanover Reserves
  • Seapatrick Reserves 4 - 1 Derryhirk United Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 4 - 2 Glenavy Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Scarva Rangers Reserves 2 - 1 Red Star Reserves


  • Bob Ratcliffe Preliminary Round 1
  • Camlough Rovers 0 - 11 Valley Rangers