Fixtures are subject to change. All fixtures 2.15pm kick off unless otherwise stated.

    17 August 2019

    Intermediate A
  • Tandragee Rovers 2 - 2 Valley Rangers


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon 1 - 3 Lower Maze
  • Broomhedge Maghaberry 1 - 6 Ambassadors


  • Division 1
  • Armagh Celtic 4 - 1 Lurgan BBOB
  • Banbridge YCOB 1 - 2 Portadown BBOB
  • Caledon Rovers 3 - 2 Coalisland Athletic
  • Hill Street 2 - 1 Sandy Hill
  • Newmills P-P Derryhirk United


  • Division 2
  • Annalong 5 - 2 United LT
  • Donacloney 2 - 3 Goodyear
  • Red Star 6 - 6 Hillsborough Boys
  • Scarva Rangers 0 - 4 Armagh Blues


  • Division 3
  • Castlecaulfield 4 - 7 Moira Albion
  • Damolly 3 - 4 Glenavy Youth
  • Dungannon Rovers 2 - 3 Armagh Rovers
  • Gilford Crusaders 5 - 0 Magheralin Village
  • Tollymore United 5 - 0 The Dons


  • Reserve Championship
  • Ballymacash Rangers Reserves 2 - 4 Rathfriland Rangers Reserves
  • Dollingstown Reserves 7 - 1 Moneyslane Reserves
  • Lurgan Town Reserves 4 - 0 Banbridge Town Reserves
  • St Marys Reserves 4 - 2 Coagh United Reserves
  • Valley Rangers Reserves 2 - 0 Hanover Reserves


  • Marshall Cup Round 1
  • Ballyvea 4 - 1 West End Hibs
  • Knockmenagh Swifts 3 - 2 Annagh United Reserves (After extra time )


  • Irish Cup Round 1
  • Barn United 0 - 3 Oxford Sunnyside
  • Belfast Celtic 9 - 1 Dromore Amateurs
  • Chimney Corner 5 - 1 Laurelvale
  • Craigavon City 5 - 0 Seapatrick
  • Crewe United P-P Donegal Celtic (Crewe w/o)
  • Downshire YM 2 - 0 Rectory Rangers
  • Fivemiletown United 2 - 3 Ardstraw
  • Hanover P-P Lurgan Celtic (Hanover w/o)
  • Iveagh United 1 - 3 Lurgan Town
  • Maiden City 3 - 2 Bourneview Mill
  • Malachians 1 - 2 Moneyslane
  • Markethill Swifts 1 - 4 Mossley
  • Richhill AFC P-P Ballywalter Rec (Richhill w/o)
  • Saintfield United 0 - 2 Banbridge Rangers
  • Sirocco Works 2 - 2 Seagoe (Seagoe won on penalties )
  • St Marys 1 - 3 East Belfast
  • St Oliver Plunkett 2 - 2 Ballymacash Rangers (Ballymacash Rangers won on penalties )
  • Tullyvallen 2 - 2 Dunloy (Dunloy won on penalties )
  • Woodvale 5 - 1 Windmill Stars


  • Gerald Kennedy Cup Semi Final
  • Rossowen 2 - 3 Ballyoran